Tel.: +420 382 772 222

Centrum pro řešení kýly

Centrum pro řešení kýly

Lékař: lékaři se střídají

Ordinační doba

Po
Út
St
Čt
9:00-11:00
Poznámka:

Pro bližší informace a objednání kontaktujte chirurgickou recepci, tel 382 772 233. Akutní případy ošetřujeme nadále nepřetržitě cestou chirurgické ambulance, která je otevřena nepřetržitě.
Objednejte se do kýlní poradny zde

 

Telefon: 382 772 233

Co je to kýla?
Kýla je vrozený nebo získaný defekt (oslabené místo) v břišní stěně, kterým se mohou vyklenout nitrobřišní útroby při zvýšení nitrobřišního tlaku (kašel, těhotenství, zvedání těžkých břemen). Samotná kýla není dědičné onemocnění, ale dispozice ke vzniku může být dědičná. Defekt lze uzavřít vlastní tkání nebo použitím cizorodého materiálu - síťky, odborně MESH.  

Jak probíhá vyšetření v kýlní poradně?
Ordinujeme každý pátek od 9 do 11 hodin. Lékaři kýlní poradny provedou fyzikální vyšetření, případně doplní dle potřeby ultrazvuk nebo CT vyšetření a poté Vás objednají k operaci, kterou je možno provést otevřeně nebo laparoskopicky, v celkové nebo svodné anestezii. Nejvhodnější postup Vám lékaři rádi doporučí. Ročně operujeme přes 300 kýl na našem pracovišti a dlouhodobě pomocí dotazníkové metody sledujeme výsledky po zákrocích a spokojenost pacientů. Recidivy (znovuobjevení kýly) se pohybují kolem 1%, což jsou standardní výsledky renomovaných pracovišť. Poskytneme i pouhou konzultaci (second opinion) a ke každému pacientovi přistupujeme individuálně.